Halil İbrahim Sofrası

Uzun yıllardır hem Belediyemiz personeline, hem misafirlerimize, hem de sosyal sorumluluklarımızın gereği olarak, ortak paydamız Tarsus’umuz da aynı nefesi alıp, aynı ekmeği bölüştüğümüz yardıma muhtaç vatandaşlarımıza bayram, cenaze ve diğer sosyal etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirilen büyük toplantı, yas veya şölenlerde tecrübeli ve işini aşk ile sürdüren personelimiz ile hizmet vermekte olan Halil İbrahim Soframızın hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar sürekli olarak gerçekleştirilmekte, bu konuyla ilgili kalite geliştirici ve iyileştirici her yeni, çığır açan, takdir toplayan, alanına öncülük eden çalışmalar titizlikle incelenmektedir. “Avrupa Mükemmellikte Başarı” ve “Türkiye Mükemmellikte Süreklilik” ödüllerini bünyesinde barından Belediye Başkanlığımız kalite politikalarımız doğrultusunda, sürdürülebilen ve geliştirilebilen hizmet anlayışıyla her alanda çağdaş ve konforlu hizmet sunumunu desteklemekte ve teşvik etmektedir. Halil İbrahim Soframızı bu anlayışla daha iyi, daha çağdaş, daha hijyenik, daha konforlu, hizmetlerinden dolayı herkesin daha fazla memnuniyet duyduğu ve daha fazla takdiri hak eden niteliğe kavuşturmak asli görevlerimiz arasında yer almakta, her personelimiz yüklendiği sorumluluklarının bilinciyle hizmet sunmayı sürdürmektedir.
Soğuk kış aylarında en hayırlı günün sabahında, en hayırlı günün ilk imtihanında vatandaşlarımızın yanında olmaktı mutluluğun en büyüğü... İnanarak, iman dolu gönüllerin vecdine ortak olmayı dileyerek her Cuma sabahı, sabah namazının ardından Makamı Şerif Camii’nde vatandaşlarımıza çorba ikramında bulunuyoruz.
Paylaşmaktır; mutlulukları çoğaltan, ortak olmaktır; acılara rağmen hayatı yaşanır kılan. Coşku verirken mutluluğa ortak olmak, bizi biz yapan gönüllerimizin yüceliğidir acıları paylaşmak. Bayramlarımızı, sevinçlerimizi, şölen ve etkinliklerimizi şenlendiren en temel unsurlardan biridir; “Aşımız Bir.” Ramazan Ayı’nda Hz. Danyal Peygamber Meydanı şahidiydi hizmetimizin, Hıdır Ellez’de Eshab-ı Kehf… Düğünlerimiz, sünnetlerimiz renk buldu Halil İbrahim Sofrası ile, adından gelen bereketle paylaşıldı her dilim ekmek, her damla su. Hep gülemezdik; Hakk diledi, yas eyledik kimi zaman. Yanında olmayı görev bildik her yanan yüreğin. Kimi zaman Şehitlerimizi kucakladık, sabır diledik Rab’dan. Kimi zaman el açtık büyüğümüzün, küçüğümüzün ruhunun huzura yolculuğunda. Bir tas çorbayı paylaşmak idi payımıza düşen ikram; “Gel!” denmeden koştuk göreve; dileğimizdi dokunmak, ortak olmak aziz bildiğimiz her canın yanan yüreğine.
Günün Menüsü
Tavuk Kelebek
Pilav
Çorba
Salata
Ayran
Şakşuka

Yükleniyor...