TARSUS BELEDİYESİ’NDEN ORMAN YANGINLARINI ÖNLEME ÇALIŞMALARINA BÜYÜK DESTEK
TARSUS BELEDİYESİ’NDEN ORMAN YANGINLARINI ÖNLEME ÇALIŞMALARINA BÜYÜK DESTEK
TARSUS BELEDİYESİ’NDEN ORMAN YANGINLARINI ÖNLEME ÇALIŞMALARINA BÜYÜK DESTEK 

Tarsus Belediyesi, orman yangınlarını önleme çalışmalarına destek olmak amacıyla hazırladığı su tankerlerini önümüzdeki günlerde Orman İşletme Müdürlüğü'ne teslim edecek. 

“Orman yangınları ile mücadele kapsamında belediye olarak üzerimize düşenin her zaman için daha fazlasını yapmaya hazırız” diyen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Ülkemizde son dönemlerde artan orman yangınları bizleri derinden yaralamıştır. Bizler de belediye olarak bu yangınlara dur demek ve yangınlara önlem olabilecek çalışmalara destek olabilmek amacıyla Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz öncülüğünde yürütülen çalışmalar kapsamında aldığımız tam teşekküllü su tankerlerini 23 orman içi köyün olduğu, özellikle yangına hassas noktalara konuşlandırılmak üzere Orman İşletme Müdürlüğü'ne teslimini gerçekleştirmek için hazırladık. Teslimini önümüzdeki günlerde yapacağımız su tankerlerinin yangın söndürme ekiplerinin bulunduğu noktalarda yangın söndürme çalışmalarında büyük kolaylık sağlayacağı ve orman yangınlarını en aza indirilmesinde etkisinin büyük olacağı kesindir" dedi. 

Orman yangınlarında sadece ağaçların değil toprağın da bir canlı olduğunu ve yangınlarda canlılığını kaybettiğini, sürdürülebilir bir doğa için daha dikkatli olmamız gerektiğini dile getiren Başkan Bozdoğan, “Toprağımızı, ormanlarımızı, içinde barındırdığı canlıları ve suyumuzu korumamız gerekiyor. Belediye olarak bu alanda katkılarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.
05.09.2021 22:22:45

Yükleniyor...