TARSUS BELEDİYESİ’NDEN PAZAR ESNAFINA YÖNELİK ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ DENETİMİ
TARSUS BELEDİYESİ’NDEN PAZAR ESNAFINA YÖNELİK ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ DENETİMİ
 Tarsus Belediyesi, güvenli alışverişi sağlamak amacıyla pazar esnafına yönelik ölçü ve tartı aletleri denetimi gerçekleştirdi.

Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Grup ve Ölçüler Ayar Memurluğu işbirliğinde semt pazarlarında gerçekleştirilen denetimlerde tüm semt pazarları ziyaret edilerek terazilerin ölçülerinin ve ayarların doğru olup olmadığı kontrol edildi. Vatandaşlara daha güvenli ve adil bir alışveriş ortamı sağlayan ekipler halkın ekonomisine adil çözümler sunuyor. 

Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alması amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde ölçü ve tartı aletleri kontrol edilerek, esnafa doldurmaları için beyanname formları verildi. Gerekli durumlarda ölçü ve tartı aletlerine ilişkin uyarı ve bilgilendirmelerin yapıldığı denetimlerde esnafın muayene ve damgalandırma işlemlerinin yapmaları konusunda bilgi verildi.

Halkın sağlıklı ve güvenli alışveriş yapması için uygun şartları sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan;” pazarlarımızda halkımızın sağlığını önemseyerek gerekli hijyen ve denetleme çalışmaları yapmakla beraber esnafımızın da halkımıza karşı dürüst ve adil bir ticari anlayışla hareket etmelerini sağlayabilmek için Zabıta Müdürlüğümüz ile Grup ve Ölçüler Ayar Memurluğu işbirliğinde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Halkımıza güvenli bir alışveriş ortamı sağlıyoruz” dedi.
02.06.2021 22:22:43

Yükleniyor...