Özgecan Aslan Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın, “Göçle Gelen Nüfusun Sosyal ve İktisadi Uyumunun Sağlanması Mali Destek Programı” kapsamında, Tarsus Belediyesi tarafından “Tarsus Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi” kurulmuştur. Aramızdan ayrılan ÖZGECAN ASLAN'ın adının Tarsus'ta yaşatılması adına "Tarsus Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi" ismi "ÖZGECAN ASLAN YAŞAM BOYU EĞİTİM VE SPOR MERKEZİ" olarak değiştirilmiştir.

Özgecan Aslan Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi, 8-16 yaş arası çocukların eğitimlerine destek olmanın yanı sıra bireysel gelişmelerine ve sosyal hayata katılımlarına destek olmayı hedeflemektedir. Merkez bünyesinde; Bilim Merkezi, Spor Salonu, Eğitim Sınıfı, Etüt ve Okuma Salonu, Bilgisayar Salonu, Model Uçak Atölyesi, Resim Atölyesi, Müzik Salonu ve Mesleki Eğitim Atölyeleri bulunmaktadır.

Tarsus Bilim Merkezi, bölgemizde bilgi toplumu yaratmak, toplumun bilme, bilimsel düşünceye, gelişen teknolojilere ilgisini arttırmak, özellikle genç nesilin bilgi, beceri ve üretim yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunmak vizyonu ile Tarsus Belediyesi tarafından kurulmuş bir merkezdir. Çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin merak duygusunu uyararak, topluma öğrenme şevki, keşfetme mutluluğu ve deney yapma heyecanı veren bir ortam sunmak, toplumda sözel, analitik ve bilimsel düşünce becerilerini arttırmak ve geliştirmek; yaratıcı fikirlerin, yeni bilgilerin, keşiflerin ve icatların tanıtılması ve tartışılması için ortam sağlamak ve okulların eğitim programlarına uygulama alanı olarak hizmet vermek, merkezin kuruluş amaçları arasında sayılmaktadır.Başvuru ve ayrıntılı bilgi için;
Özgecan Aslan Yaşam Boyu Eğiitim ve Spor Merkezi 
Fevzi Çakmak Mahallesi, Adana Bulvarı(Tarsus AVM Yanı), TARSUS 
Telefon : 0324 614 24 42

Yükleniyor...