ESHAB-I KEHF ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE DÜKKANLAR

Tarsus Belediyesi tarafından Eshab-ı Kehf’te yapılan çevre düzenlemesi nedeniyle bölge esnafı ve vatandaşlar Belediye Başkanı Şevket Can’a teşekkür etti. Eshab-ı Kehf’te yapılan çevre düzenlemesinin ardından vatandaşlar bölgeye adeta akın ederken, aileleriyle birlikte ibadetlerini en güzel şekilde yapıyorlar.

Proje Hakkında

ÇEVRE DÜZENLENMESİ İLE VATANDAŞLAR HAFTA SONUNU ESHAB-I KEHF’TE GEÇİRMEK İÇİN ADETA AKIN ETTİ

Tarsus Belediyesi tarafından  Eshab-ı Kehf’te yapılan çevre düzenlemesi nedeniyle bölge esnafı ve vatandaşlar Belediye Başkanı Şevket Can’a teşekkür etti.

Eshab-ı Kehf’te yapılan çevre düzenlemesinin ardından vatandaşlar bölgeye adeta akın ederken, aileleriyle birlikte ibadetlerini en güzel şekilde yapıyorlar.

Eshab-ı Kehf’te esnafları ve vatandaşları ziyaret eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, vatandaşların teşekkürlerine mazhar oldular.

Belediye Başkanı Şevket Can, sadece bölge için değil, İslam dünyası için de çok önemli bir yere sahip olan Eshab-ı Kehf’e adına yakışır bir çalışma yaptıklarını söyledi.

17 dükkan yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, Eshab-ı Kehf’te yöresel ürün satan üreticileri bu dükkanlara yerleştirdiklerini söyledi.

Başkan Can, “Çevre düzenlemesi ve 17 dükkanın Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz’ın maddi desteği oldu. Kendilerine şahsım, kurumum ve Tarsus halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 Başkan Can, “Peyzaj çalışması kapsamında, 1 adet 21 m2 kafeterya, 102 adet kamelya, 17 adet 8 m2 satış standı, 3000 m2 beton parke yol, 2 adet çeşme ve 1 adet bay bayan wc yaptık. Kutsal kitabımız Kuran'ı Kerim’de Kehf suresinde geçen Eshab-ı Kehf’imizin adına yakışır bir peyzaj çalışması yaptık. Artık vatandaşlarımız Eshab-ı Kehf’i ziyaret ettiklerinde ibadetlerini en güzel şekilde yapıyor, burada da gününü en iyi şekilde değerlendiriyor” ifadesini kullandı.

Vatandaşlar, hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Kocamaz ve Can’a teşekkür ettiler.

Fotoğraflar

Yükleniyor...