AHMET TOPRAK TAZİYE EVİ

Tarsus Belediyesi tarafından arsası bağışlanan ve hayırsever İşadamı Sıtkı Toprak tarafından yaptırılan Gazipaşa Mahallesi Ahmet Toprak Taziye Evi 27 Kasım 2015 Cuma günü törenle hizmete açılacak.

Proje Hakkında

Tarsus Belediyesi tarafından arsası bağışlanan ve hayırsever İşadamı Sıtkı Toprak tarafından yaptırılan Gazipaşa Mahallesi Ahmet Toprak Taziye Evi 27 Kasım 2015 Cuma günü törenle hizmete açılacak.

Gazipaşa Mahallesi’nde bulunan Polis merkezi arkası Benlizade Camii yanında yapılan taziye evi saat 14.30’da açılacak.

Mahallede eksikliği bulunan ve mahalle sakinleri tarafından istenen taziye evini hizmete açacaklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, taziye evleri ile insanların bir araya geleceklerini, acılarını paylaşacaklarını, temiz ve hijyenik bir ortamda taziyelerini kabul edeceklerini söyledi.

Verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Can, “Kentimizde çok sayıda taziye evi projesini hayata geçiriyoruz. Bu projenin ikincisini Gazipaşa Mahallesi’nde yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler bir Allah’a inanan, peygamberi bir olan, Camii de beraber olan, acısını ve mutluluğunu paylaşan hemşehrilerimiz olarak hepimiz biriz. Her şeyimizle gönlümüzü, kalbimizi, aklımızı, düşüncelerimizi karşımızdakine açacağız, paylaşacağız. Ancak böyle kardeş olabiliriz, ancak böyle geleceğe güvenle bakabiliriz, ancak bu şekilde dünyanın ötesinde var olan asıl hazırlık yapmamız gereken yere de böyle ulaşabiliriz.

Bu taziye evimiz yaklaşık 500 metrekare alana isabet ediyor. Tarsus’umuzda bu taziye evlerinin sayısını arttırarak aynı zamanda güzel bir sosyal projeye parmak basmak istiyorum. En azından bu taziye evlerinin Türkiye genelinde de uygulanmasını istiyorum. İnşallah uygulanır. Hayırseverlerin desteği ile Taziye Evleri çalışmalarımız devam ediyor. İhtiyaç duyulan bölgelere taziye evleri kuracağız. Tarsus Belediyesi Ahmet Toprak Gazipaşa Mahallesi taziye evi bayan ve erkek olmak üzere iki bölümden oluşurken, yemek ve mutfak bölümleri de mevcuttur. Bu taziye evinin yapılmasında emeği olan hayırsever işadamı Sıtkı Toprak’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Can, 27 Kasım Cuma günü saat 14.30’da açılışı yapılacak Ahmet Toprak Taziye Evi açılışına bütün hemşehrilerinin davetli olduğunu söyledi.

Fotoğraflar

Yükleniyor...