DOĞA DOSTU BELEDİYEDE, PLASTİK BİDONLAR DEĞERLENDİRİLİYOR
TARSUS BELEDİYESİNDE ATIL DURUMDA BULUNAN PLASTİK BİDONLAR İŞE YARAR HALE GETİRİLİYOR
Tarsus Belediyesi Temizlik İşlerinde görevli personel tarafından, bidonlar yaratıcı bir fikirle spiral ile ortadan kesilip sap takılmasıyla birlikte ekstra bir ücret ödemeden faraşa dönüştürülüp temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere ekiplere dağıtılıyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın tasarruf tedbirleri doğrultusunda çalışmalar yürüten ekipler, pratik çözümler üreterek atık malzemelerden ürettikleri kullanım eşyaları ile hem doğayı koruyucu adımlar atıyorlar, hem de bu eşyaları belediye hizmetlerinde kullanarak önemli ölçüde tasarruf sağlıyorlar.

Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğünde, atıl vaziyette bulunan plastik bidonlar geri dönüşüm projesi kapsamında, görevli personel tarafından yapılan revize çalışmasının ardından faraşa çevrilerek işe yarar duruma getirilip temizlik hizmetlerindeki yerini alıyor.

Plastik poşetlerin, plastik kullanım eşyalarının geri dönüşüme kazandırılmaması durumunda, bu ürünlerin doğaya gelişi güzel atılması şeklindeki davranışlar neticesinde en az dört yüz yıl, en fazla bin yıl sonra tamamen çözülme gösterdikleri ve bu sürecin doğaya verdiği zarar bilinen bir gerçek olarak hafızalarda yer alırken, bu gerçeklikten yola çıkan Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları işlevini yitirmiş bidonları yapılan revizyondan sonra çöp toplama işlerinde kullanıyorlar.

12.03.2020 13:13:47

Yükleniyor...