BAŞKAN BOZDOĞAN, İLÇEDE TÜRK BAYRAKLARI DAĞITTIRARAK MEHMETÇİKLERE YALNIZ DEĞİLSİNİZ MESAJI VERDİ
BAŞKAN BOZDOĞAN, İLÇEDE TÜRK BAYRAKLARI DAĞITTIRARAK MEHMETÇİKLERE YALNIZ DEĞİLSİNİZ MESAJI VERDİ
Tarsus Belediyesi Şehitlerin anısına ilçede binlerce bayrak dağıtıp vatandaşlara şehri bayraklarla donatmaları çağrısında bulundu. Şehitler için Mevlid-i Şerif okutturup öğle namazı sonrası irmik helvası dağıttıran Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, şehitlerimiz için ne yapsak haklarını ödeyemeyiz, şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum, dedi.

Suriye’den gelen şehit haberleri ülke genelinde tüm vatandaşları yasa boğarken, bu güne kadar gerek vatan savunmasında gerekse katıldığı operasyonlarda verdiği şehitlerin yanı sıra, İdlip bölgesi ve çevresinde son iki günde 34 şehit daha veren Türk Silahlı kuvvetlerinin milletçe yanında olduklarını ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, bu kara günlerde birlik beraberlik ve dayanışma içinde olunması gerektiğinin altını çizdi.

Belediye ekiplerini seferber ederek ellerinde bulunan ay yıldızlı ne kadar bayrak varsa şehrin işlek noktalarında dağıttıran Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; bizler her zaman ve her koşulda, kahraman askerlerimizin yanındayız. Bölgede bulunan askerlerimize destek ve moral vermek amacıyla onların yanlarında olduğumuzu belirtmek için esnaflarımıza 10 Bin’in üzerinde Türk Bayrağı dağıttık. Tüm vatandaşlarımıza ev ve iş yerlerini Türk Bayrağı asmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Şehitler anısına belirlenen birçok camide şehitlerimizin anına Mevlid-i Şerif okuttuklarını ve görevleri başında bulunan Mehmetçiklerimiz için dualar ettiklerini belirten Başkan Bozdoğan, kılınan öğle namazının ardından vatandaşlara irmik helvası ikramında bulunduklarını bildirdi.

Bozdoğan; Türk Milletinin zor günlerde, dün olduğu gibi bu günde farklıkları bir kenara bırakıp, siyasi ayrım yapmadan birbiriyle dayanışma içinde olacağına inancının tam olduğunu ifade ederek, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başta aileleri olmak üzere milletimizin başı sağ olsun. Yaralı askerlerimize de acil şifalar temenni ediyorum, dedi.

Ulu Camide tertip edilen Mevlid-i Şerif’e Garnizon Komutanı Yüzbaşı Şükrü Uzundağ, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Adalet Komisyonu Başkanı Engin Koç, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Boyacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Erhan Okyay, CHP Meclis Üyesi Kerim Dağlı, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Müftülük temsilcileri, muhtarlar, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

29.02.2020 17:17:15

Yükleniyor...