BELEDİYE SU BASKINLARI VE KARLA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR
BELEDİYE SU BASKINLARI VE KARLA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR
Tarsus Belediyesi ekipleri ovada su baskınları, yüksek kesimlerde ise karla mücadeleye devam ediyor.

Tarsus Belediyesi Fen Müdürlüğü ve Muhtarlık işleri Ekipleri, kırsal mahallelerde aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kapanan yolların sürekli açık tutulması ve kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Tarsus Belediyesine ait iş makineleri bir yandan kapanan yolları açarken, kar yağışı dolayısıyla yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için kar küreme çalışmalarına hız verirken bir yandan da bozulan yolların onarımını gerçekleştiriyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatları doğrultusunda çalışmalar yürüten ekiplere eşlik eden Belediye Başkan Yardımcısı Ali Erhan Okyay; “Ekiplerimiz kar yağışının başladığı günden bu yana çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Özellikle Boztepe ve Böğrüeğri mahallelerinde kar yağışının beraberinde getirdiği olumsuzlukları sıfıra indirmek için çalışma yürüten ekiplerimiz gerek yaşanan sel felaketi nedeniyle Ovada gerekse karla mücadelede dağlık bölgelerde her zaman halkımızın hizmetindedir” dedi.

haberin videosu; https://we.tl/t-dBLtGrZe0I 

10.01.2020 15:15:20

Yükleniyor...