BAŞKAN BOZDOĞAN CUMHURİYET TIRI’NI GEZDİ
BAŞKAN BOZDOĞAN CUMHURİYET TIRI’NI GEZDİ
Tarsus’a gelen Cumhuriyet Tır’ını ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en önemli iki emaneti demokrasi ve Cumhuriyet’tir.  Bugüne kadar demokrasinin aldığı darbeler yüzünden çektiğimiz sıkıntıların ne olduğunu tüm halkım biliyor ”dedi.

Milli Mücadelenin 100. yılı nedeniyle Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi tarafından hazırlanan projeyle yola çıkan “Cumhuriyet Tırı” Tarsus’a konuk oldu. Cumhuriyet Tırı’nda Atatürk, Cumhuriyet ve devrimlerle ilgili sergiler, Türkiye’de ve dünyada basılmış Atatürk’e ilgili yayınlardan basılı malzemeler, Cumhuriyet kadınları sergisi ve fotoğrafları yer alıyor. Düzenlenen törenle ziyarete açılan Cumhuriyet Tırı26-27-28 Ağustos tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda ziyaretçilere açık olacak.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan , “Bugüne kadar demokrasinin aldığı darbeler yüzünden çektiğimiz sıkıntıların ne olduğunu tüm halkım her şeyi gördü. Bizlerde yerel yönetimle olarak demokrasi tavırlarıyla Ankara’ya her türlü mesajı göndereceğimizden herkes emin olsun. Ülkemizin verdiği kurtuluş mücadelesi dünyadaki mazlum ülkelere örnek oldu. Tüm dünya bu verilen mücadelenin önünde saygıyla eğildi. Kahramanlarımızı ve kurtuluş mücadelemizi çocuklarımıza ve gençlerimize bunu en iyi şekilde anlatması gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk ve onun ideolojisi bu demokrasi içerisinde her zaman devam edecek. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

26.08.2019 17:17:03

Yükleniyor...