TARSUS’TA MİGREN KONULU SÖYLEŞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
TARSUS’TA MİGREN KONULU SÖYLEŞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Nöroloji Uzmanı Dr. Mustafa Ar ve Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Erdal Yayla, 22 Temmuz Dünya Beyin Günü kapsamsında, günümüzün en yaygın beyin hastalığı olan, Migren ve Tedavisi hakkında son gelişmeler bilgiler verdiler.

Tarsus Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ve Tarsus Kent Konseyi İşbirliğinde düzenlenen Migren konulu söyleşi toplantısı, Güner Baykal salonunda gerçekleştirildi. Söyleşi toplantısına Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Füsun Kaleli, Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Erdal Yayla, Nöroloji Uzmanı Dr. Mustafa Ar, Dernekler ve Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda, migren rahatsızlığı, migrene neden olan durumlar, genetik durum ve tedavi yönetimleri üzerine katılıcılara bilgiler aktarıldı.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Füsun Kaleli, “Zaman bizden alıp götürmek konusunda oldukça cömert davranıyor. Yıllar bizde aldıklarını geri vermiyor. Baş ağrısı denince akla ilk gelen beyin tümörleri oluyor. Oysa Migren baş ağrılarının en sık nedenlerinden birisidir ve beyin hastalıklarında en yaygın olanıdır. Öyle ki ülkemizde her beş kadından ve her on erkekten birisinde migren hastalığı mevcuttur. Bu bağlamda belediyemiz ve kent konseyinin birlikte yürüttüğü bu çalışmada uzman doktorlarımız migren ve doğru tedavi yöntemleri konusunda bizlere son gelişmeleri aktaracaklar.” dedi.

Konuşmaların ardından Nöroloji Uzmanı Dr. Mustafa Ar ve Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Erdal Yayla’nın sunumuyla söyleşi devam etti.

22.07.2019 14:14:34

Yükleniyor...