ZÜBEYDE HANIM BÜTÜNLEŞİK GÜNDÜZ YAŞAM EVİ HİZMETE AÇILDI
ZÜBEYDE HANIM BÜTÜNLEŞİK GÜNDÜZ YAŞAM EVİ HİZMETE AÇILDI
Genç ve yaşlı insanların birlikte zaman geçirebilecekleri ve ismini halkın belirlediği Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi düzenlene törenle açıldı.

Tarsus Belediyesi ile Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi’nin ortak projesi Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi düzenlenen törenle açıldı. Törene, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Garnizon Komutanı Şükrü Uzundağ, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Tok, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge, Tarsus Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar ve çoksa sayıda vatandaş katıldı. Bunun yanı sıra , daha önce Tarsus Belediyesi tarafından sosyal medyada başlatılan “Sevdiğin bir ünlüyü Tarsus’a gelmeye İkna et” kampanyası kapsamında kente gelen Ünlü Pop Sanatçısı Zeynep Casalini, sürpriz yaparak açılışa katıldı. 

Program saygı duruşunda bulunulup, istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Ardından Akşemsettin Mahalle Muhtarı Adnan Özgür, yaptığı konuşmada” Bu hizmeti mahalleye kazandıran başta Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan Olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yaşam Evi binasınınım inşasında katkısı olan Ömer Bakır, Kenan Çalkın ve Mehmet Onatlı’ya plaket takdim edildi.

Açışta konuşan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan , “Çağdaş uygarlıkta bilgi üretip, bilgi ihraç etmek önemli değildir. Önemli olan bilimsel bilgiyi ortaya koymak ve bu bilimsel bilgiyi ihraç etmektir. Evrensel olarak düşündüğünüzde üniversitelerin varlığı da önemlidir, ancak üniversitelerde halka dokunabilmeli ve  bir üniversite akademik olarak halka her türlü desteği verebilmelidir. Siyasetçilerimizde bu destekten yaralanabilmeli ve hiçbir zaman ben bilirim dememelidir” ifadelerini kullandı.

Bozdoğan konuşmasının devamında sözlerine şu ifadelere yer verdi; “ Açılışını gerçekleştirdiğimiz yaşam evinde insanlarımızın hoşça vakit geçirebileceği,  gençlerin gelip etüt çalışması yapabilecekler ve oluşturulan fırın mekanizmasıyla genç ve yaşlı vatandaşlarımızın üretime katılımlarını sağlayıp,  kurutulmuş olan besinleri üretimini ve paketlemesini yapacaklar. Ne kadar üreten bir toplum olursak ve üretim adına kadınlarımızla, erkeklerimizle, gençlerimizle, yaşlılarımızla ortaya bir şeyler koyabilirsek o zaman tadına doyum olmayan bir Tarsus’u yaratırız”

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ise , “Belediyemiz tarafından kurulan ve sosyal ilişkilerin yumağı olan yaşam merkezini biz, sizler kurmuş olabilirisiniz ama bunları yaşatacak olan sizlersiniz. Emeği geçen belediye başkanıma ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından protokol üyeleri, dualar eşliğinde hep birlikte Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi’nin açılış kurdelesini kestiler. Daha sonra davetliler hep birlikte yaşam evini, gezdiler. Öte yandan, yaşam evinde özel bir GSM operatörü tarafından sağlanan Alzehimer hastalarının takibini kolaylaştıracak elektronik kol bilekliği kullanılacak.

17.07.2019 09:09:40

Yükleniyor...