GİRNE MAHALLESİ TAZİYE EVİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Tarsus Belediyesi tarafından Girne Mahallesi’nde yaptırılan Taziye Evi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.
 Taziye Evi temel atma töreni vesilesiyle Girne Mahallesindeki hemşerileriyle kucaklaşan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, mahalleliler tarafından coşkuyla karşılandı.

İlk olarak söz alan Girne Mahallesi Muhtarı Ramazan İnal, Belediye Başkanı Şevket Can’ın dört buçuk yıllık süre zarfında 7/24 hizmet anlayışıyla her daim yanlarında olduğunu belirterek “Yapılan hizmetlerden dolayı değerli Belediye Başkanımız Şevket Can’a Girne mahallesi olarak teşekkürlerimi sunuyorum.  Başkanımız ve halkımız olduğu sürece bu hizmetlerin devam edeceğine inancımız sonsuzdur” dedi.

Yaklaşık bir ay içerisinde taziye evinin tamamlanacağının müjdesini veren Belediye Başkanı Şevket Can, konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Büyükşehir Yasasından sonra gelir ve yetkilerinin %60 oranında azalmasına ve sorumluluk alanları genişlemesine karşın gece gündüz çalışarak Tarsus’taki herkesin derdine koştuklarını belirten Başkan Can, birliğin, beraberliğin, huzurun ve kardeşliğin adresinin Tarsus belediyesi olduğunu ve hep birlikte geleceği inşa ettiklerini söyledi.

Kendisini çok fazla camii ve taziye evi inşa ettiği için eleştirildiklerini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, “Bizleri eleştirenler bu mahallelere bir kez uğrayıp neye ihtiyacınız var diye sormamıştır. Bizler vatandaşlarımızın neye ihtiyacı varsa, ne istiyorlarsa onları yapıyoruz” şeklinde konuşarak haksız eleştirilere cevap verdi.

“Bu eleştirileri yapanları arabaya bindirip bizi Girne Mahallesine götür desek yolunu bulamazlar” şeklinde esprili bir yorumda bulunan Başkan Can’ın sözleri alkışlarla karşılandı.

Başkan Can, “Tarsus Belediyesi olarak birinci önceliğimiz Tarsus’ta huzurumuzu ve kardeşliğimizi bozdurmamaktır. Biz her mahallemizde vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla istişare ederek onların istediği ihtiyacı doğrultusunda hizmet yapıyoruz.  Bizi eleştirenler muhtarlarımıza sorsunlar. Talep neyse onu yapıyoruz. Girne mahallemizde de muhtarımız ve vatandaşlarımızla fikir alışverişi yaparak özellikle taziye evi yapılmasına karar verdik. Öncelikle belirtmek isterim bu taziye evimizin bir ay önce temel atacaktık ancak hava şartlarından dolayı bu güne kısmet oldu. Ayrıca her hafta bir açılış dedik bu taziye evimiz de bir aya kalmaz vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca Girne mahallemizde özellikle öğrenci kardeşlerimizden gelen diğer bir istek de alt veya üst geçit. Bu bölge karayollarına ait olduğu için Karayolları Bölge Müdürlüğümüzle görüştük takipçisi olacağız. Vatandaşlarımızın sorunları bizim sorunumuzdur. Belediye olarak ayrım yapmadan ayırmadan ötekileştirmeden bu memlekete hizmetler yaptık. Çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için birliğin beraberliğin kardeşliğin adresi olduk. Birliğin adı Tarsus Belediyesi bunu hep birlikte başardık” dedi.

Dualarla gerçekleştirilen temel atma töreninde küçük, büyük her yaştan mahalle insanının sevinci ve mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

05.11.2018 09:09:33

Yükleniyor...