-YEŞİLTEPE MAHALLESİ HAKKI ENDER TAZİYE EVİ HİZMETE AÇILDI
BAŞKAN CAN, “BİZİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ ŞEHRİMİZDE HUZURUMUZUN DEVAM ETMESİDİR”
 Tarsus Belediyesi tarafından Yeşiltepe Mahallesi Yeşilkuyu mevkiinde yapımı tamamlanan Yeşiltepe Mahallesi Hakkı Ender Taziye Evi hizmete açıldı.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Yeşiltepe Mahallesi’nin sevilen simalarından Hakkı Ender'in ismini yaşatmak adına taziye evine ismini veren Belediye Başkanı Şevket Can, merhum için taziye evinde Kuran okuttu.

Taziye evi çerisinde yapılan dualardan sonra konuşan Belediye Başkanı Şevket Can, merhum Hakkı Ender’in yakınlarına başsağlığı diledi.

Başkan Can, “Yeşiltepe mahallesini ziyaretimde muhtarımla beraber gezerken bir vatandaşımız buraya bir taziye evi talep etti. Belediyemize ait olan 1000 metrekarelik yeri gösterdiler. Değerlendirdik. Hakkı Ender amcamızı eskilerden tanıyorduk. Geçen hafta da Hakk’ın rahmetine kavuştu. Açılışla birlikte ismi de gelince ailesinden de izin alarak, Hakkı amcamızın ismini taziye evimize verdik.  Bu vesileyle Hakkı amcamızın ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun. İnsan doğar, yaşar ve Hakk’ın rahmetine kavuşur. İsimler de bu şekilde ölümsüzleşir. Hakkı amcamızın ismini ölümsüzleştirdik. Aynı zamanda eskiden belediye binasını restorasyon yaparak, muhtar odası, gençlerimiz için kütüphane ve bilgisayar odası, hanımlarımıza dikiş nakış kursu ve altı da taziye evi olarak bir veya iki ay içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz. Bizler yerel yönetimler olarak ayırmadan ayrım yapmadan ötekileştirmeden, dili, dini, ırkı, milleti, partisi ne olursa olsun Rabbimin rızasını kazanmak için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Mahallelerimizin önceliklerini belirledik ve ona göre çalışmaya başladık. Mahalle muhtarlarımız istek ve önerileri bize getirdiği sürece bizler sorunlara çözüm üretmek adına çalışmaya devam edeceğiz. Bu dünya imtihan dünyası Rabbim imtihanımızı kazananlardan eylesin. 336 bin insanımızın belediye başkanı olarak bunun sorumluluğunu biliyoruz. Bizim birinci önceliğimiz şehrimizde huzurumuzun ve kardeşliğimizin devam etmesidir, vatanımızın bölünmemesidir, bayrağımızın inmemesidir, peygamberimizin ve ehlibeytin yolundan gitmektir, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak mücadele etmektir. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun’’ dedi.

Tarsus Belediyesi tarafından 46. Açılışı olan Tarsus Belediyesi Yeşiltepe Hakkı Ender Taziye evi kesilen kurban ve yapılan dualarla hizmete açıldı.

01.11.2018 10:10:55

Yükleniyor...