TARSUS, 25 MART 2018 PAZAR GÜNÜ TARİHİ BİR GÜN YAŞAYACAK
BAŞKAN CAN, “ŞEHRİMİZ YERLİ VE YABANCI BİR ÇOK ATLETE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”
 Tarsus, 25 Mart 2018 Pazar günü uluslararası etkinliğe ev sahipliği yaparak, tarihi bir gün yaşayacak.

Tarsus Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 12. Uluslar arası Tarsus Yarı Maratonu 25 Mart 2018 Pazar saat. 09.00’da, Halk Koşusu ise 09.30 da start alacak.

Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun düzenlenen organizasyona yerli ve yabancı bir çok atlet katılacak, Yarı maraton 21,1 km. Halk Koşusu 5 km. olarak koşulacak.

Etkinliğin Tarsus’un tanıtımındaki önemine değinen Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, kendilerine destek veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür etti.

Başkan Can, “Spor kültürlerin kaynaşıp tanışması açısından son derece önemlidir. Özellikle uluslararası organizasyonları bu açıdan çok önemsiyorum. Tarsus Yarı Maratonu da bu açıdan son derece önemlidir. Şehrimizin tanıtımına katkı sağlayacağına hiç şüphem yok. Şehrimize dünyanın bir çok ülkesinden yerli ve yabancı sporculara ev sahipliği yapacak. Halk koşumuza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Her yaştan, her kesimden bütün vatandaşlarımızı 25 Mart 2018 Pazar günü saat 09.00’da spor kıyafetleri ile birlikte Kültür-Sanat Sokağı’na bizlerle koşmaya davet ediyorum” dedi.

Sporcular ve vatandaşlar yarışma kayıtlarını Tarsus yarenlik alanındaki standlardan ve www.tarsusmarathon.org sitesinden online yaptırabilecek.

22.03.2018 14:14:51

Yükleniyor...