BAŞKAN CAN, “TÜRK MİLLETİ ZOR GÜNLERDE BİRARADA OLDUĞUNU TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİ”
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında başlattığı operasyonda birliklerin Afrin’e girişiyle ilgili olarak bir mesaj yayınladı.
 Başkan Can, “Sınır güvenliğimiz ve dünyaya yön vermek isteyenlerin oyunlarına karşı Zeytin Dalı Harekatı adı altında başlatmış olduğumuz Afrin operasyonunda çok şükür zafer haberleri geldi. Askerlerimiz ve ÖSO şehir merkezinde kontrolü sağladı. Öncelikle bizi muzaffer eyleyen Allah’a hamd ederim. Sefer bizim, zafer O’nundur. Kahraman askerlerimizin kim hakkı ödenir derse günaha girmiş olur. Allah için, vatan için, bayrak için, millet için, ezan için düştükleri bu yolda can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Vatanımızın dört bir yanında yaptıkları yemeklerle, işledikleri kazaklarla ve ettikleri dualarla bir olduğumuzu tüm dünyaya gösteren Aziz Milletimize, bu birlik beraberliğinden dolayı helal olsun diyorum. Herkesten Allah razı olsun. Bu cephedeki askerlerimizin moral ve motivasyonları için çok önemliydi. Şehitlerimizin aileleri için çok önemliydi değerliydi” ifadesini kullandı.

BU ZAFER BÖLGEDE ELİMİZİ ÇOK GÜÇLENDİRDİ

Başkan Can, “Afrin zaferimiz bölgede en önemli güçlerden biri olduğumuzu herkese gösterdi. Bu zafer bölgede elimizi çok güçlendirdi ve ülkemizi bölüp parçalamak için planlar yapanların heveslerini kursaklarında bıraktı. Allah şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberliğimizi bozdurtmasın” cümlesini kullandı.

19.03.2018 11:11:10

Yükleniyor...