BEDRETTİN SARPKAYA YAŞAM BOYU SPOR MERKEZİ 23 ŞUBAT CUMA GÜNÜ AÇILIYOR
BEDRETTİN SARPKAYA YAŞAM BOYU SPOR MERKEZİ 23 ŞUBAT CUMA GÜNÜ AÇILIYOR
 - BAŞKAN CAN’DAN AHDE VEFA

 

Bereket şehrinin bereketli belediyesi Tarsus Belediyesi açılış kervanına bu haftada devam ediyor.

Belediye Başkanı Şevket Can, ahde vefa örneği göstererek, yaşam boyu spor merkezine eski belediye başkanlarından Bedrettin Sarpkaya’nın ismini verdi.

Tarsus Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi’nde yaptırılan Bedrettin Sarpkaya Yaşam Boyu Spor Merkezi 23 Şubat 2018 Cuma günü saat 13.30’da törenle hizmete açılacak.

Açılışa tüm Tarsusluları davet eden Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, her bölgenin ihtiyacına göre hizmet ürettiklerini söyledi.

29’uncu hizmeti açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Can,  “Mahalle mahalle projelerimizi bir bir açtığımız bir sürece girdik. Ayrım yapmadan talepler doğrultusunda geliştirdiğimiz projelerimiz artık hizmete giriyor. Bunlardan birini de bu hafta Fatih Mahallemizde açacağız. Açılışını yapacağımız yaşam boyu spor merkezimize 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yapan sayın Bedrettin Sarpkaya’nın adını veriyoruz. Sayın Sarpkaya’ya kentimize verdiği hizmetler içinde ayrıca teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet, Yeşil, Kavaklı ve Şehitlertepesi mahallerimize yaptırdığımız yaşam boyu spor merkezleri açılışını bekliyor. Onların da açılışını önümüzdeki haftalarda gerçekleştireceğiz.

Bu tür tesislerimizin sayılarını çoğaltacağız. Sağlığımız için sporun hayatımızdaki önemi yadsınamaz. “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” atasözü bizlere bunun önemini açık seçik göstermektedir. Sadece beden için değil, ruh sağlığımız için de spor vazgeçilmez aktivitelerden biridir” dedi.

Vatandaşları açılışa davet eden Başkan Can, “Biz siyaset değil, hizmet üretiyoruz. Mahallelerden gelen taleplere göre proje geliştiriyoruz. Fatih Mahallesi’nden gelen spor merkezi talebini de boş çeviremezdik. Fatih Mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Açılışa bütün hemşehrilerimizi davet ediyorum” şeklinde konuştu.

21.02.2018 11:11:04

Yükleniyor...