YUNUS EMRE MAHALLESİ TAZİYE EVİ AÇILIYOR
YUNUS EMRE MAHALLESİ TAZİYE EVİ AÇILIYOR
 Tarsus Belediyesi hizmet açılışlarına ara vermeden devam ediyor.

Yunus Emre Mahallesi’nde yaptırılan ve 28’nci açılış olacak Yunus Emre Mahallesi Taziye Evi 16 Şubat Cuma günü saat 13.30’da törenle açılıyor.

Tüm Tarsusluları açılışa davet eden Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, her hafta bir hizmeti hayata geçireceklerini söyledi.

Yaklaşık 4 yıl içinde  28 eseri hizmete açtıklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, taziye evlerinin toplumumuzun acılarının ve kederlerinin paylaşıldığı önemli merkezler olduğunu ifade etti.

Başkan Can, “Taziye evlerimiz sosyal bir proje olarak hemşehrilerimizin hizmetindedir. Acımız bir, sevincimiz bir, ortak bir kültüre sahibiz. Kader birlikteliği yapmışız. Belediye olarak görevimiz sadece yol ve park yapmak değil. Aynı zamanda dostça, kardeşçe yaşam ortamı sağlamak ve buna göre hizmet üretmektir. Yeter ki aramıza fitne, fesat tohumları sokulmasın ve buna fırsat vermeyelim. Yunus Emre Taziye Evi’miz, bay ve bayan oturma odaları ile lavabo ve abdesthaneler mevcuttur” dedi.

Bölge halkının taleplerini değerlendirerek hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Can, “Her zaman söylediğimiz bir şey var, mahalle sakinleri ve mahalle muhtarlarının taleplerini her zaman bizim için geçerlidir. Onlardan gelen talep ve bilgileri değerlendiriyor, analiz ediyor ve projelerimizde bu geri dönüşümlere mutlaka yer veriyoruz. Yunus Emre Mahallemizden de gelen taziye evi talebini değerlendirdik ve çok şükür bitirdik. 16 Şubat 2018 Cuma günkü açılışımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

14.02.2018 09:09:27

Yükleniyor...