TARSUS BELEDİYESİNDEN LOKANTA, RESTORAN VE KAFELERE DENETİM
Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, lokanta, restoran ve kafelerde denetim yaptı.
 Lokanta, restoran ve kafelerde yapılan denetimlerde işyeri açma ve çalışma ruhsatına İlişkin gerekli şartların kontrolünü yapan ekipler, tüketime yönelik işletmelerden başlayarak koruyucu sağlık hizmetleri konusunda, bilgilendirme, yerinde inceleme ve denetleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Halk sağlığını korumaya yönelik önlem alınması için yaptırılan el yıkama broşürlerini dikkat çekmesi açısından işyerlerine asan ekipler, doğru el yıkama konusunda işyeri çalışanlarına bilgilendirme yaptı.

Sağlığımız için bütün önlemleri almamız gerektiğini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, doğru el yıkama şekli ve alışkanlığının bireylere kazandırılmasında hastalıklarda büyük ölçüde azalmalar olacağını söyledi.

Can, ‘’Halen dünyada en sık ve en çok görülen hastalıklar grubunu enfeksiyon hastalıkları oluşturmaktadır. Doğru el yıkama şekli ve alışkanlığının insanlara  kazandırılması halinde bu hastalıkların sıklığında önemli azalmalar olacaktır. Koruyucu sağlık hizmetleri vermek, hastalıklara karşı önlemler almak ve aldırmak için bilgilendirme çalışmalarıyla toplum bilincini artırarak hastalıkları meydana gelmeden önlemek ve hayat standardını yükseltmek için bilgilendirme çalışmalarımız devam edecektir’’ dedi.

15.01.2018 15:15:55

Yükleniyor...