İNŞAATI HIZLI DEVAM EDEN BERDAN NEHRİ PROJESİ HEYECANLANDIRIYOR
İNŞAATI HIZLI DEVAM EDEN BERDAN NEHRİ PROJESİ HEYECANLANDIRIYOR

-BAŞKAN CAN, ‘’BERDAN NEHRİ KENARINI BAŞTAN SONA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ’’

Tarsus Belediyesi, Berdan Nehri kenarını baştan sona cazibe merkezi haline getiriyor. İnşaatı hızla devam eden Berdan Nehri projesi Tarsusluları heyecanlandırmaya başladı.

Berdan Nehri 1’nci etap projesinin bütün hızıyla devam ettiğini, ikinci etap için alt yapı çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Şevket Can, Şelale Otağının karşı tarafındaki 75 dönümlük arsayı da Musabey Vakfından kiraladıklarını, bu alanda keşif yaptıklarını belirterek Çukurova’nın gerdanlığını adım adım işleyeceklerini söyledi.

Başkan Can, ‘’Berdan Nehri kenarına 6.5 km’lik uzunluktaki Adana ile Mersin yolu D-400’den başlayarak. Devlet bahçeli Bulvarına kadar uzanan Berdan Nehri kenarını cazibe merkezi yaparak Adana ve Mersinli vatandaşlarımızı Tarsus’ta ağırlayacağız. Şanssızlığımız şansa dönüşecek. Bütün Çukurovalı hemşerilerimiz nezih bir ortamda vakit geçirecekler. Berdan ırmağı Çukurova’nın gerdanlığı olacak’’ dedi.

İnşaat çalışmasının hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Can, projenin tamamen bitmesiyle Tarsus’un, yerli ve yabancı turistlerin tercih edeceği bir kent olacağını vurguladı.

10.11.2017 14:14:02

Yükleniyor...