TARSUS BELEDİYE MECLİSİ EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI
TARSUS BELEDİYE MECLİSİ EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI
 -BAŞKAN CAN, “BİZ EŞİT, İLKELİ, SOSYAL, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”

Tarsus Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Şevket Can başkanlığında Ekim ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Meclisi Salonunda yapılan toplantı, açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Belediye Müdürlüklerinden gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanmasının ardından Komisyondan gelen evrakların görüşülmesi tamamlandı.

CHP Meclis üyesi Sercan Yaman’ın istifa dilekçesinin de okunduğu meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yaptıkları işin ve attıkları her imzanın arkasında olduklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can,  vicdanen yaptıkları her işte rahat olduklarını söyledi. Başkan Can, “Biz vicdanımızın rahat olmadığı hiçbirşey yapmıyoruz. Vicdanımızın rahat olmadığı hiçbirşeyi meclise getirmiyoruz. Önce Cenab-ı Allah’a hesap vermeyi düşünüyoruz. Kula hesap vermek kolaydır. Biz 3 yılda 23 açılış yaptık. Ve birçok devam eden projelerimiz var. Biz çalışıyoruz. Evet diyen hayır diyen tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.  Biz burada siyaset yapmadık ve yapmıyoruz yapmayacağız da. Biz hizmet yapıyoruz. Biz eşit ilkeli sosyal şeffaf belediyecilik yapıyoruz. Ve yapmaya da devam edeceğiz. Biz burada nerenin ne ihtiyacı varsa mesai arkadaşlarımızla birlikte bunu düşünüp o ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz. Seçime dayalı hizmette yapmıyoruz. Herşey kısmet ve nasiptir. Bizim görevimiz çalışmaktır. Kısmetimizde nasibimizde varsa hayırlısı olsun diye dua ederiz. Hayırsızını istemeyiz. Bizim görevimiz çalışmaktır ve elimizden geleni yapmaktır. Gerisi takdir-i İlahidir. Allah’ım şehrimize kim güzel hizmet etmek istiyorsa, kim güzel hizmet edecekse Cenab-ı Allah Tarsus Belediye Başkanlığını ona nasip etsin. Bundan daha güzel bir dua yoktur. Biz inançlı itikadli insanlarız. Cenab-ı Allah ilmi çalışana, zenginliği istediğine verirmiş. Biz çalışacağız, gayret edeceğiz, vatandaşımızın duasını alacağız, 330 bin insanın belediye başkanıyız. 330 bin insandan sorumluyuz. Kimsenin burnu kanamasın diye çalışıyoruz” dedi.

03.10.2017 17:17:06

Yükleniyor...