BAŞKAN CAN, “BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
BAŞKAN CAN, “BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açıklama yapan Başkan Can, 23 Nisan’ı Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayram olduğunu ifade etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sadece Türk çocuklarına değil, tüm dünya çocuklarına hayırlar getirmesini dileyen Başkan Can, çocukların barışın, sevginin ve kardeşliğin simgesi olduğunu belirtti.

Başkan Can, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97’nci yıldönümünü, ilk günden bu yana eksilmeyen bir coşkuyla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizi kuran Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkenin geleceği olan çocuklara kuruluş günlerini armağan etti. Çünkü onlar çocukları barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin simgesi olarak görüyor, aydınlık yarınlar için çocuklarımıza güveniyorlardı.   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Çocuklar bir toplumun geleceğidir. Bu duygu ve düşüncelerle, ilk meclisimizin kahraman üyelerini ve milli egemenliğimizin kazanılmasında mücadele veren kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılını ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bu özel günü bizlere armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnetle, şükranla anıyoruz” ifadesini kullandı.

Başkan Can, Tarsus Belediyesi olarak 23 Nisan 2017 Pazar günü çocuklara yönelik şenlik düzenlediklerini, 23 Nisan 2. Çocuk Oyunları Şenliği’nin Pazar günü saat 11.00’da Cetvel Köprü başında kortej yürüyüşü ile başlayacağını ve Kültür Sanat Sokağında survivor yarışmaları, midilli atlarıyla gezinti, oyun grupları, masal kahramanları, engelsiz şarkılar, karaoke şarkı yarışmaları, geleneksel çocuk oyunları, ritm Show, değişik yarışmalar, danslar ve gün boyu eğlenceler olacağını söyledi.

20.04.2017 11:11:34

Yükleniyor...