ŞAHİN MAHALLESİ İSTEDİĞİ HİZMETE KAVUŞUYOR
TAZİYE EVİ CUMA GÜNÜ HİZMETE AÇILACAK
 Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, göreve geldiği günden bu yana mahalle mahalle taleplere cevap vermeye devam ediyor.

Şahin Mahallesi sakinleri tarafından istenilen taziye evi Cuma günü törenle hizmete açılacak.

Tarsus Belediyesi ve Gürdemir Yapı katkılarıyla yapılan Şahin Mahallesi  Av. Abdülaziz Nokay  Gürdemir Yapı Taziye evi 21 Nisan 2017 Cuma günü saat 13.30’da törenle açılacak.

Açılış törenine Tarsusluları davet eden Belediye Başkanı Şevket Can, Türkiye’de taziye evlerini model hale getirdiklerini söyledi.

Başkan Can, “Cuma günü 18.’nci açılışımızı halkımızın hizmetine sunacağız. Tarsus’ta yaptığımız taziye evleri, ülkemizde model olmaya başladı. Mahalle sakinlerinin istediği hizmeti yapmanın gururunu yaşıyoruz. Hemşerilerimizden gelen talebi yerine getirme gayreti içindeyiz” dedi.

Başkan Can, “Şahin Mahallemizde muhtarımız ve mahalle sakinlerimiz taziye evi isteklerini bize ilettiler. Biz de genelde taziye evlerini camilerin yan taraflarına ya da kamulaştırabileceğimiz yerlere yapıyoruz. Burayı ziyaret ettiğimizde boş bir arsanın olduğunu tespit ettik. Ama arsanın da bize ait olmadığını gördük. Sağ olsun emekli eğitimci Uğurlu Nokay hanımefendiden arsayı satın aldık. Sağ olsun Gürdemir Yapı sahipleri İsmail Demir bey ve Sabri Gürbüz bey ricamızı kırmadılar. Madem böyle hayırlı bir iş var, biz de bunun  yapımını üstlenelim dediler. Sonuç olarak bu taziye evinin yapımı Gürdemir Yapı tarafından yapıldı. Belediyemizin kasasından tek kuruş çıkmadı” şeklinde konuştu.

19.04.2017 11:11:20

Yükleniyor...