TARSUS BELEDİYESİ’NDEN OTEL, HAMAM VE SAUNALARA DENETİM
TARSUS BELEDİYESİ’NDEN OTEL, HAMAM VE SAUNALARA DENETİM
 Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğünden oluşan ekipler, otel, hamam ve saunalara denetim yaptı.

İlçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren tüm otel, hamam ve saunaları denetleyen ekipler İlçede bulunan özellikle yerli ve yabancı turistlerin konakladığı, yeme ve içme servisi yapılan tesislerde şartların düzeltilmesi, ürünlerin tüketime uygunluğu ve hijyen açısından kontrollerini yaptı.

Ekipler hamam ve saunalar da halk sağlığını tehdit edebilecek her türlü bulaşıcı hastalıklardan korunmak amacıyla alınması gereken tedbirler ile genel temizlik şartlarını inceledi. İşletme sahiplerine temizlik, hijyen ve kaliteli hizmet sunmaları hususunda gerekli konularda bilgilendirme yapan ekipler, uygun olmayan şartların düzeltilip, eksikliklerin giderilmesi için ilgili mevzuat doğrultusunda yasal işlem yaptı.

Belediye Başkanı Şevket Can, Vatandaşların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda her türlü iyi hizmeti alabilmeleri için Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin denetimlere aralıksız devam edeceğini söyledi.

10.03.2017 10:10:21

Yükleniyor...