BAŞKAN CAN, KADIN SİVİL TOPLUM KURULUŞ ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN CAN, KADIN SİVİL TOPLUM KURULUŞ ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
 Tarsus Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği kahvaltıda, Belediye Başkanı Şevket Can, kadınlarla bir araya geldi.

Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi’nde sivil toplum kuruluşlarının üyelerinin katıldığı kahvaltıda konuşan Başkan Can, Tarsus’ta güzel bir birlikteliğin yakalandığını söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Can, “Kadın, Annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen ve bunun yanında yaşamın her zorluğunu omuzlarında taşıyan fevkalade bir varlıktır. Toplumun en önemli yapı taşı aile, ailenin de en önemli unsuru anne, yani kadındır. Kadınlarımız  dünyanın hiçbir coğrafyasında görülmeyecek özverilerle, bu toprakların vatan olmasında, erkeklerle beraber mücadele vermiştir. Toplumun eğitimindeki en temel taşı analardır, kadınlardır. Kadınlarımızın toplumun doğru istikamette gitmesindeki rolü büyüktür. Bizler göreve gelirken iddialı sloganlarımızdan biri de ‘Birlikte Yöneteceğiz’ idi.  Bugüne kadar geçen sürede hep buna bağlı kaldık. Her zaman kadınlarımızın da fikrini aldık ve projelerinde her türlü desteğimizi verdik. Bugün birlikteliğimizin ürününü burada sergiliyoruz. Bu etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen tüm sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle başta şehit anneleri olmak üzere, tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kadınlara yönelik Hanımeli projesinin çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Can, projeye tüm sivil toplum kuruluşlarının destek vermesini istedi.

Başkan Can, daha sivil toplum kuruluşları tarafından  Cumhuriyet Alanında açtıkları stantları gezdi.


08.03.2017 11:11:45

Yükleniyor...